مزيت‌هاي اخذ مدرک تحصيلي غيرحضوري در دانشگاه


خيلي از افراد به دليل مشغله هاي کاري و زندگي متاهلي فرصت ادامه تحصيل را ندارند دانشگاه غيرحضوري به اين افراد کمک ميکند خيلي سريع بتوانند مدرک تحصيلي در مقاطع سيکل ،ديپلم ،کاردني ،کارشناسي ،کارشناسي ارشد را دريافت کنند.


موسسه آموزشي مشاوران برتر براي تحصيل غير حضوري در خدمت شما عزيزان مي باشد.


 


دانشگاه غير حضوري


دانشگاه غير حضوري


 


مزايا و معايب تحصيل غيرحضوري


با توجه به شرايط به وجود آمده، کلاس­‌هاي آنلاين و تحصيل غيرحضوري با استقبال زيادي رو به رو شده است. از همين رو، بر خلاف گذشته که کلاس­‌هاي حضوري طرفداران زيادي داشت؛ امروزه تعداد کثيري از دانش آموزان و دانشجويان به دنبال شرکت در کلاس‌­هاي غيرحضوري و آنلاين هستند. اما نکته اي که در اين نوع آموزش بايد مد نظر داشت اين است که هر يک از افراد بايد با توجه به شرايط تحصيلي خود و بررسي مزايا و معايب اين نوع آمورش­ها انتخابي مناسب را براي خود داشته باشند. به همين دليل ما بر آن شديم تا در ادامه به فوايد و مشکلات اين نوع دوره­‌ها به صورت جامع بپردازيم.


 


انواع دوره‌­هاي غيرحضوري


تحصيل غيرحضوري به دو نوع تقسيم مي­‌شود.


 


دوره آموزش غيرحضوري آنلاين


دوره‌­هاي آموزش آنلاين به گونه­اي است که بايد در هنگام تدريس، دانشجويان آنلاين بوده و امکان دسترسي به مطالب گفته شده در دوره غيرحضوري بعد از کلاس معمولا وجود ندارد. اين نوع از کلاس­ها به نام کلاس غيرحضوري آنلاين نام گرفته است.


 


دوره آموزش غيرحضوري الکترونيکي


دوره­‌هاي اکترونيکي بدين شکل است که در هنگام تدريس و برگزاري کلاس نيازي به حضور دانشجويان نيست و مي­‌توانند در هر ساعتي از شبانه روز به مطالب کلاس دسترسي داشته باشند.


طبيعتا دوره­‌هاي الکترونيکي به دليل دسترسي بيشتر و عدم نياز به آنلاين بودن هم زمان با اساتيد از استقبال بيشتري از سوي دانشجويان رو به رو شده است.


 


مزاياي دوره آموزش غيرحضوري


تحصيل غيرحضوري مزاياي زيادي دارد به همين دليل اکثر افراد جذب آموزش‌­هاي آنلاين مي­‌شوند. در ادامه به بخشي از مزيت­‌هاي دوره­‌هاي آنلاين و غيرحضوري مي‌پردازيم.


عدم محدوديت مکاني: بارزترين ويژگي که اين نوع از آموزش‌­ها دارند؛ عدم محدوديت مکاني است. يعني شما در هر جايي که باشيد؛ مي‌­توانيد به راحتي به مطالب درسي خود دسترسي داشته و حتي در کلاس آنلاين حضور پيدا کنيد و با استاديد خود در ارتباط باشيد. قطعا عدم محدوديت مکاني موضوعي است که افراد زيادي را مجذوب اين نوع آموزش مي­‌کند. مخصوصا افراد شاغل که از نظر زماني محدوديت حضور در کلاس را دارند؛ مي‌توانند به راحتي از محل کار خود در دوره­‌هاي مورد نظرشان شرکت کنند.


صرفه جويي در زمان و هزينه: ويژگي دومي که مي­‌تواند باعث استقبال افراد از کلاس‌­هاي آنلاين شود، صرفه جويي در هزينه­‌هاي رفت‌­وآمد است. همچنين معمولا ميزان شهريه اين نوع کلاس­‌ها نسبت به کلاس‌­هاي حضوري کمتر است. پس شما با ثبت‌­نام در دوره‌­هاي غيرحضوري مي‌­توانيد به راحتي مبلغ زيادي را صرفه­‌جويي کنيد.


کاهش استرس: از آنجايي که در دوره­‌هاي غيرحضوري نيازي به حضور شما در کلاس نيست و همچنين اينکه اکثر دوره­‌ها نياز به آنلاين بودن همزمان تان با اساتيد وجود ندارد باعث شده افراد به دليل مشغله يا خواب ماندن و غيره استرس دير رسيدن به کلاس را نداشته باشند. همين موضوع موجب افزايش آرامش رواني در افراد مي­‌گردد.


دسترسي آسان: بارزترين ويژگي تحصيل غيرحضوري دسترسي آسان به مطالب کلاس است. شما در هر جايي که باشيد، مي‌­توانيد با مراجعه به تلفن همراه خود به درس‌­هاي تان دسترسي پيدا کنيد.


 


معايب دوره­‌هاي غيرحضوري


دوره­‌هاي غيرحضوري با وجود مزاياي زيادي که دارد اما مشکلات و معايبي را نيز شامل مي­‌شود. بزرگترين مشکلي که در اين دوره‌­ها وجود دارد؛ عدم تعامل مناسب با ساير دانشجويان و اساتيد است. زماني که شما از کلاس­‌هاي حضوري استفاده کنيد قطعا مي‌­توانيد تعامل و برخورد بيشتري را با افراد گوناگون تجربه نماييد که گاهي نبود اين موضوع در دوره­‌هاي غيرحضوري به شدت حس مي­‌شود.


و ديگر مشکلي که اين نوع کلاس­‌ها دارند اين است که هنوز بعضي از شرکت­‌ها و افراد، اعتبار کلاس غيرحضوري را نسبت به دوره­‌هاي حضوري کمتر مي­‌دانند که البته اين موضوع در حال حاضر بسيار کمرنگ‌­تر از سال‌­هاي پيش شده است. اما مي‌توان با ثبت‌­نام در موسسات و کلاس‌­هاي معتبر آنلاين تا حد زيادي اين مسئله را حل کرد.


 


منبع:آموزشگاه مشاوران برتر